UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

INFORMACJE Z TERENU GMINYINFORMACJE SPOZA GMINYZAWIADOMIENIA RADY GMINYINFORMACJE ARCHIWALNEWYDARZENIA KULTURALNEAKTUALNE INWESTYCJE

   

Skargi i wnioski

Rozmiar:

JUŻ PŁYWAM 2016

Gmina Jerzmanowice-Przeginia po raz kolejny bierze udział w projekcie "Już pływam". Projekt zostanie sfinansowany w części z budżetu województwa małopolskiego w wysokości 26 500,00 zł. Realizacja projektu odbędzie się do końca 2016 roku. W projekcie wezmą udział uczniowie ze Szkół Podstawowych z Racławic, Czubrowic, Sąspowa, Gotkowic, Przegini i Jerzmanowic nie potrafiący pływać. Projekt obejmować będzie 10 jednodniowych wyjazdów w ramach zajęć pozalekcyjnych na krytą pływalnie Ośrodka Sportowo - Rekreacyjnego w Zabierzowie, podczas których prowadzone będą lekcje nauki pływania, przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Odbyty kurs nauki pływania pozwoli uczestnikom zdobyć i opanować podstawowe umiejętności pływania oraz zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, zagrożeniami i sposobami ich zapobiegania. Już dzisiaj pierwszy dzień zajęć.

 

JUŻ PŁYWAM 2015

W miesiącu kwietniu uczniowie ze szkół podstawowych rozpoczęły udział w projekcie "Już pływam" realizowanym przez Gminę Jerzmanowice-Przeginia. Projekt został sfinansowany w części przez województwo małopolskie, które przekazało Gminie dotacje celową w wysokości 15 000,00 zł.

W projekcie biorą udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Racławic, Czubrowic, Sąspowa i Jerzmanowic nie potrafiący pływać – w sumie 150 uczniów. Projekt obejmuje 10 jednodniowych wyjazdów w ramach zajęć pozalekcyjnych na krytą pływalnie Ośrodka Sportowo – Rekreacyjnego w Zabierzowie, podczas których prowadzone są lekcje nauki pływania, przez doświadczonych i wykwalifikowanych instruktorów. Odbyty kurs nauki pływania pozwoli uczestnikom zdobyć i opanować podstawowe umiejętności pływania oraz zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w wodzie, zagrożeniami i sposobami ich zapobiegania. Nauka pływania odbywa się zgodnie z zasadą nauka przez zabawę.

 

MAŁY MISTRZ 2015

Program ten skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:

 • dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej,
 • monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,
 • zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

Każda szkoła w ramach programu otrzymała:

 • podręczniki, legitymacje, znaczki - wlepki i inne akcesoria,
 • sprzęt sportowy o wartości 1.500,00zł. Sprzęt ten jest dostosowany do wieku uczestników i ma pomóc w realizacji lekcji wychowania fizycznego,
 • możliwość zatrudnienia na jedną godzinę wychowania fizycznego tygodniowo nauczyciela wychowania fizycznego, który będzie wspierać nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej.

 

TENIS-10 2015

10 września 2015 r. została podpisana umowa z Polskim Związkiem Tenisowym w której zostały ustalone warunki i zasady współpracy PZT i Gminy przy wdrażaniu programu Tenis 10 dla uczniów szkół podstawowych działających na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia. Jesteśmy jednym z nielicznych samorządów, które podpisały taką umowę.

Program "Tenis 10" został opracowany zgodnie z wytycznymi przygotowanymi przez International Tennis Federation w ramach programu "Play & Stay" oraz rekomendowanego systemu nauczania dzieci "Tennis10's". Celem programu jest przede wszystkim ujednolicenie systemu szkolenia i rywalizacji dzieci do lat 10, a także, poprzez zmianę procesu nauczania, zachęcenie do rozpoczęcia tenisowej przygody jak największej liczby dzieci. "Tenis 10" to nic innego, jak znane większości Państwu mniejsze korty i wolniejsze piłki, ale podane w uporządkowanej metodycznie formie oraz przyjemnej oprawie.

Przekonajmy najmłodszych, ich rodziców, że tenis jest łatwy, zdrowy, atrakcyjny, dostępny dla każdego i że można go uprawiać przez całe życie!

 

MULTISPORT 2015

Ideą tego projektu jest organizacja i prowadzenie systematycznych, bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży z klas IV-VI szkół podstawowych. Zajęcia są prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach, stymulując aktywność fizyczną uczestników.

Program „MultiSport” powstał w trosce o poprawę zdolności motorycznych oraz podwyższenie poziomu sprawności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Możemy tego dokonać poprzez szereg działań, mających przede wszystkim zapoznać dzieci i młodzież z różnymi dyscyplinami sportu, zaktywizować do uprawiania rozmaitych sportów, pokazać alternatywne sposoby spędzania czasu poza zajęciami lekcyjnymi czy zachęcić do udziału w lekcjach wf.

Zajęcia prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa.
 

   

SZYBKI DOSTĘP DO:

PROGRAM REWITALIZACJIPLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJNAZWY ULIC - JERZMANOWICEAKTUALIZACJA STUDIUMGOSPODARKA ODPADAMI
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNEKOMUNIKATY PRĄD, WODA, GAZMONITORING POWIETRZA MAŁOPOLSKAGIEŁDA NADESŁANYCH OFERTOGŁOSZENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓWOGŁOSZENIA DLA ROLNIKÓW
PROFILAKTYKA ZDROWOTNA
KOMUNIKATY ZARZĄDZANIE KRYZYSOWERELACJE FILMOWE Z SESJI RADY GMINYKONSULTACJE SPOŁECZNEKOMITET "NASZA WSPÓLNOTA JURAJSKA"STRATEGIA ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU

   

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ - NOWE OKNOEPUAP - NOWE OKNOCENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ - NOWE OKNOE-URZĄD - NOWE OKNOE-USŁUGI - NOWE OKNOGMINNY PORTAL MAPOWY - NOWE OKNO

PLATFORMA KONSULTACJI SPOŁECZNYCH - NOWE OKNOWIEM.CO - SMSOWY SYSTEM POWIADAMIANIA O ZAGROŻENIACHCENTRUM WOLONTARIATU GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIADZIENNIKI URZĘDOWE - NOWE OKNOOBYWATEL - INFORMACJE I USŁUGI PRZYJAZNE OBYWATELOM - NOWE OKNOPOPRZEDNIA WERSJA STRONY Z LAT 2009-2012 - NOWE OKNO

   

PROGRAMY AKTYWIZACYJNE

   

INWESTYCJE

 • Stolarka okienna OSP Jerzmanowice

  WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ W REMIZIE OSP JERZMANOWICE

 • Boisko Sąspów

  MODERNIZACJA BOISKA SPORTOWEGO W SĄSPOWIE

 • Remont drogi gminnej Racławice

  REMONT DROGI GMINNEJ RACŁAWICE "CMENTARZ"

 • Remont dróg rolniczych

  REMONT DRÓG ROLNICZYCH

 • Modernizacja samochodów w OSP Jerzmanowice 2015

  MODERNIZACJA SAMOCHODÓW POŻARNICZYCH W OSP JERZMANOWICE

 • Stolarka okienna OSP Sąspów

  WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ W REMIZIE OSP SĄSPÓW

 • Nowa siedziba Gminego Ośrodka Kultury

  NOWA SIEDZIBA GOK

 • Boisko Jerzmanowice

  BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W JERZMANOWICACH

 • Utwardzenie działki przy OSP Sąspów

  UTWARDZENIE DZIAŁKI PRZY REMIZIE OSP SĄSPÓW

 • Remont drogi gminnej Jerzmanowice - goła

  REMONT DROGI GMINNEJ JERZMANOWICE - GOŁA

   

WARTO ZNAĆ

 • Obrona Terytorialna

  OBRONA TERYTORIALNA WIĘCEJ INFORMACJI

 • 500+

  WIĘCEJ INFORMACJI ŚWIADCZENIE 500+

   

NAWIĄZANA WSPÓŁPRACA

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA JURAJSKA KRAINA - NOWE OKNOMIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W KRAKOWIE - NOWE OKNOUNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE - NOWE OKNOZAKŁAD KARNY W TRZEBINI - NOWE OKNOWOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE - NOWE OKNOSTOWARZYSZENIE TERYTORIALNI - NOWE OKNO

   

Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia
32-048 Jerzmanowice  ul. Rajska 22


tel. 123895 247, 022, 056, 064
fax 12 3895 521
e-mail. gmina@jerzmanowice-przeginia.pl


NIP 677-20-19-451
REGON 000535043

Godziny pracy - URZĄD
poniedziałek - piątek 800-1600

Godziny pracy - KASA
poniedziałek - piątek 800-1545

Numer konta
40 8589 0006 0150 0000 0390 0009

     

   
© 2013-2017 Powered by Joomla! & Designed by Izabela Jędrzejek | ALLROUNDER