UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

INFORMACJE Z TERENU GMINYINFORMACJE SPOZA GMINYZAWIADOMIENIA RADY GMINYINFORMACJE ARCHIWALNEWYDARZENIA KULTURALNEAKTUALNE INWESTYCJE

   

Informacje z terenu Gminy

Do Światowych Dni Młodzieży pozostało 4 miesiące

Rozmiar:

Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się 26-31 lipca 2016 roku w Krakowie, to bezsprzecznie największe wydarzenie ostatnich lat jakie odbędzie się w Małopolsce. Gmina Jerzmanowice-Przeginia, położona w odległości zaledwie 25 kilometrów od Krakowa, w malowniczej jurajskiej scenerii będzie z pewnością gościć Pielgrzymów, co ma odzwierciedlenie w korespondencji z Komitetem Organizacyjnym. Mając na uwadze rangę wydarzenia jakim będzie spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem i milionowy napływ Pielgrzymów do Krakowa, przewiduje się, że liczba gości, która może będzie przebywać na terenie Naszej Gminy, może przekroczyć kilka tysięcy osób. Wzorem lat ubiegłych, gdy inne kraje gościły Pielgrzymów z Polski, przybywający na Dni Młodzieży do Krakowa z różnych zakątków świata powinni poznać małopolską kulturę i gościnność. Jesteśmy zobowiązani by zapewnić tak licznej grupie bezpieczeństwo, nocleg oraz opiekę, która będzie nie lada wyzwaniem dla Naszej Gminy, jak także dla pozostałych gmin wokół Krakowa.

Do ŚDM pozostały 4 miesiące. Przygotowania do przyjęcia Pątników weszły w fazę kulminacyjną. Wiele samorządów, organizacji i służb współpracuje ściśle z Komitetem Organizacyjnym. Na terenie Naszej Gminy, Wójt Adam Piaśnik wspólnie z Diecezją Sosnowiecką koordynuje przygotowania do przyjęcia znacznej liczby Pielgrzymów. W centrum Jerzmanowic na boisku sportowym planowane jest stworzenie Centrum Rekolekcyjnego, które będzie skupiać wydarzenia towarzyszące pielgrzymce. Noclegi dla przyjezdnych zapewni zarówno samorząd w obiektach komunalnych, jak także poszczególne parafie.

Tak wielkie przedsięwzięcie nie może obyć się bez wsparcia ludzi działających w różnych organizacjach. Zarówno Ochotnicze Straże Pożarne, Koła Gospodyń Wiejskich czy Zespoły Muzyczne są nieocenionym partnerem w przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia. Ważnym ogniwem w organizacji są Wolontariusze. Dlatego też, zachęcamy do włączenia się w działania Centrum Wolontariatu Gminy Jerzmanowice-Przeginia.

W najbliższym czasie zostanie opublikowany program wydarzeń na czas Światowych Dni Młodzieży na terenie Naszej Gminy, natomiast główne wydarzenia związane z ŚDM w Krakowie publikowane są na oficjalnej stronie www.krakow2016.com

   

SZYBKI DOSTĘP DO:

AKCJA ZIMA 2016/2017PROGRAM REWITALIZACJIPLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJNAZWY ULIC - JERZMANOWICEAKTUALIZACJA STUDIUMGOSPODARKA ODPADAMI
OSTRZEŻENIA METEOROLOGICZNEKOMUNIKATY PRĄD, WODA, GAZMONITORING POWIETRZA MAŁOPOLSKAGIEŁDA NADESŁANYCH OFERTOGŁOSZENIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓWOGŁOSZENIA DLA ROLNIKÓW
PROFILAKTYKA ZDROWOTNA
KOMUNIKATY ZARZĄDZANIE KRYZYSOWERELACJE FILMOWE Z SESJI RADY GMINYKONSULTACJE SPOŁECZNEKOMITET "NASZA WSPÓLNOTA JURAJSKA"STRATEGIA ODPOWIEDZIALNEGO ROZWOJU

   

BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ - NOWE OKNOEPUAP - NOWE OKNOCENTRALNA EWIDENCJA I INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ - NOWE OKNOE-URZĄD - NOWE OKNOE-USŁUGI - NOWE OKNOGMINNY PORTAL MAPOWY - NOWE OKNO

PLATFORMA KONSULTACJI SPOŁECZNYCH - NOWE OKNOWIEM.CO - SMSOWY SYSTEM POWIADAMIANIA O ZAGROŻENIACHCENTRUM WOLONTARIATU GMINY JERZMANOWICE-PRZEGINIADZIENNIKI URZĘDOWE - NOWE OKNOOBYWATEL - INFORMACJE I USŁUGI PRZYJAZNE OBYWATELOM - NOWE OKNOPOPRZEDNIA WERSJA STRONY Z LAT 2009-2012 - NOWE OKNO

   

PROGRAMY AKTYWIZACYJNE

   

INWESTYCJE

 • Stolarka okienna OSP Jerzmanowice

  WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ W REMIZIE OSP JERZMANOWICE

 • Remont drogi gminnej Racławice

  REMONT DROGI GMINNEJ RACŁAWICE "CMENTARZ"

 • Modernizacja samochodów w OSP Jerzmanowice 2015

  MODERNIZACJA SAMOCHODÓW POŻARNICZYCH W OSP JERZMANOWICE

 • Remont drogi gminnej Jerzmanowice - goła

  REMONT DROGI GMINNEJ JERZMANOWICE - GOŁA

 • Remont dróg rolniczych

  REMONT DRÓG ROLNICZYCH

 • Utwardzenie działki przy OSP Sąspów

  UTWARDZENIE DZIAŁKI PRZY REMIZIE OSP SĄSPÓW

 • Boisko Jerzmanowice

  BUDOWA BOISKA WIELOFUNKCYJNEGO W JERZMANOWICACH

 • Boisko Sąspów

  MODERNIZACJA BOISKA SPORTOWEGO W SĄSPOWIE

 • Stolarka okienna OSP Sąspów

  WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ W REMIZIE OSP SĄSPÓW

 • Nowa siedziba Gminego Ośrodka Kultury

  NOWA SIEDZIBA GOK

   

WARTO ZNAĆ

 • Obrona Terytorialna

  OBRONA TERYTORIALNA WIĘCEJ INFORMACJI

 • 500+

  WIĘCEJ INFORMACJI ŚWIADCZENIE 500+

   

NAWIĄZANA WSPÓŁPRACA

LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA JURAJSKA KRAINA - NOWE OKNOMIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI W KRAKOWIE - NOWE OKNOUNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE - NOWE OKNOZAKŁAD KARNY W TRZEBINI - NOWE OKNOWOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W KRAKOWIE - NOWE OKNOSTOWARZYSZENIE TERYTORIALNI - NOWE OKNO

   

Urząd Gminy Jerzmanowice-Przeginia
32-048 Jerzmanowice  ul. Rajska 22


tel. 123895 247, 022, 056, 064
fax 12 3895 521
e-mail. gmina@jerzmanowice-przeginia.pl


NIP 677-20-19-451
REGON 000535043

Godziny pracy - URZĄD
poniedziałek 800-1700, wtorek - piątek 800-1600

Godziny pracy - KASA
poniedziałek 900 - 1645, wtorek - piątek 800-1545

Numer konta
40 8589 0006 0150 0000 0390 0009

     

   
© 2013-2017 Powered by Joomla! & Designed by Izabela Jędrzejek | ALLROUNDER